Previous Article Next Article Mrtvá zóna
Posted in Kultura

Mrtvá zóna

Mrtvá zóna Posted on 27.5.2019

Stephen King nepochybně patří mezi nejoblíbenější spisovatele současnosti. Ke psaní se dostal díky svému strýci, který mu rád vyprávěl strašidelné příběhy a brával ho často do kina. Pod vlivem těchto zážitků se rozhodl, že se chce živit psaním strašidelných knih. Mladý autor začíná povídkami, které publikuje v časopisech. Jeho úspěšnou románovou prvotinou byla Carrie.
sál kina
Jeho knihy bychom mohli zařadit do žánru horor, thriller, mystery, sci-fi. V průběhu života napsal zhruba čtyřicet knih a víceméně všechny byly zfilmovány buď jako celovečerní filmy, nebo jako televizní seriály. Některé z těchto filmových počinů pak patří nepochybně mezi klenoty kinematografie jako například Osvícení, Zelená míle nebo vykoupení z věznice Shawshank. Mezi velmi kvalitní, byť ne tolik známý, filmový počin nepochybně patří také film z roku 1983 Mrtvá zóna. Film natočil režisér David Cronenberg. Hlavního smutného hrdinu ve filmu ztvárnil excelentně herec Christopher Walken. I když se jedná o film staršího data, určitě se u jeho sledování nebudete nudit.
promítačka kina
Mrtvá zóna vypráví příběh mladého muže učitele Johna, který po těžké autonehodě upadl na dlouhých pět let do kómatu. Když se po tolika letech probere zpátky do života, zjistí kromě toho, že jeho láska je vdaná, také skutečnost, že má podivný dar předvídat události. Když cítí dotek ruky druhého člověka, dokáže procházet časem a prostorem, vnímá to, co jiní ne. Vnímá to, co se už událo a díky tomu například dokáže odhalit masového vraha, po kterém policie již přes tři roky neúspěšně pátrá. John ovšem dokáže také předvídat události v budoucnu a co více, dokáže je dokonce také zvrátit. A to se mu nakonec stane také osudným.
Román Mrtvá zóna se dočkal nejen filmového, ale také seriálového zpracování. Americko-kanadský seriál byl natáčen v letech 2002-2007. Tvůrci natočili celkem šest sérií.