Previous Article Next Article Stabilizátor tvrdosti vody
Posted in Produkty

Stabilizátor tvrdosti vody

Stabilizátor tvrdosti vody Posted on 13.9.2019

Jestliže existuje něco, co rozhodně dokáže ovlivnit kvalitu, pak je to tvrdost. Vše potřebné si o ní povíme v našem dnešním článku. Možná už po samotném přečtení konečně budete vědět, jak na ni vyzrát.
Možná že netušíte, že se voda dělí na zásaditou, normální a kyselou. Jestli je něco, co můžeme na samý začátek říci, pak je to to, že s tvrdostí vody lze zatočit mnohem jednodušeji než s problémy, které se týkají pH.šplouchnutí vody
Tvrdost bychom mohli definovat jako jakýsi obsah rozpuštěných minerálů, které se nachází ve vodě. Pokud by se jednalo o vodu běžnou, pak by to byly dva oxidy. Pokud se ale jedná o bazénovou vodu, pak bychom hovořili o uhličitanu, síranu nebo manganu. Možná že už tak trochu více, co se tady díky této kombinaci může vytvořit. Ano, vodní kámen. Chybět nemusí ani nečistoty, které se hromadí.
Jestliže je tvrdost vychýlena, a to směrem nahoru, pak začne voda vylučovat soli. Ty se později začnou hromadit a nabalovat na sebe všelijaké nečistoty a začnou tak vznikat řasy a bakterie. Pokud se budete koupat v takové vodě, můžete dostat alergickou reakci.
Bohužel to ale není vše. Vodní kámen totiž usazuje plak na stěnách bazénu, což kromě toho, že nevypadá po estetické stránce vůbec dobře, povede k nabalování nečistot.
Ke zjištění tvrdosti se používá kapkový tester, který je pro zjištění tvrdosti tím nejlepším. Kromě toho je cenově přijatelný.kapky vody
Jakmile zjistíte, že výsledek není podle vašich představ, pak je na čase koupit regulátor neboli stabilizátor tvrdosti vody chlorito.cz nebo odstraňovač kovů z bazénu. Podle instrukcí už jen stačí nasypat jej do vody. Poté už je potřeba jen pravidelně kontrolovat, až bude tvrdost vody podle vašich požadavků.
Cena stabilizátorů se pohybuje v průměru 400,-, což není zase tak zlé. Dají se sehnat v každém obchodě, který se zabývá bazénovou technikou. Nákup je ale možné provést i v drogériích.
I vy tedy již víte, že se jedná o problém, který se dá velmi snadno vyřešit. Není tedy třeba věšet hlavu už na samém začátku.