Previous Article Next Article Zařiďte si domácí zahradu formou klíčení semínek
Posted in Produkty

Zařiďte si domácí zahradu formou klíčení semínek

Zařiďte si domácí zahradu formou klíčení semínek Posted on 8.10.2018

Ti, kteří nemají velký dům se zahradou, ale bydlí v bytě třeba ve městě, tak často touží po takové vymoženosti jako je vlastní zahrádka, na které by si pěstovali bylinky a další plodiny. Naštěstí je pěstování možné i bez zahrádky a třeba i na parapetu okna či doma v kuchyni. A to vše pomocíklíčení semínek.
Klíčky fazole

Tento proces můžete provozovat doma za oknem, na balkoně či terase nebo přímo na kuchyňské lince. Semínka různých druhů jsou oblíbeným produktem, který po vyklíčení nejen, že zdobí a provoní interiér, ale také slouží jako skvělé dochucení různých pokrmů.
A co víc, takové klíčky je možné konzumovat i přímo čerstvé a dopřát si stálý přísun vitamínů a dalších pro organizmus potřebných látek.

Jednoduchá a rychlá forma pěstování

Semínka určená na klíčení v domácím prostředí jsou příjemnou a jednouchou možností, jak si vypěstovat něco vlastního i bez zahrádky. Výhodou je, že takové pěstování můžete provozovat v kterémkoliv ročním období a obohatit tak svůj stůl o ustavičný příděl zelených rostlin a podpořit nejen svoje chutě, ale také zdraví.
Slunečnice výhonky
Klíčky jsou totiž velice zdravé a chutné a oblíbené na zdobení a přímé dochucování studených i teplých pokrmů.
Oblíbenost spočívá také ve velice jednoduchém a rychlém pěstováním, při kterém nepotřebujete být zahradník profesionál. K pěstování stačí skleněná či plastová nádoba, které běžně najdete doma nebo ještě lepší je pořízení si biomisek určených přímo na klíčení, které jsou pro tento účel již předpřipravené.
Naklíčit tak můžete nechat nejen různé druhy obilovin, ale také luštěnin, olejnin a mnohých dalších produktů jako jsou třeba řeřicha, hořčice, cizrna, ředkvička a mnoho dalších.
Získáte tak vlastní bio produkci a budete si dopřávat spoustu zeleně po celý rok. Klíčky jsou oblíbeným produktem také při procesu hubnutí a léčení či prevence různých zdravotních potíží. A mají také skvělou chuť.