Previous Article Next Article Co se o vestavěných skříních běžně nevykládá
Posted in Produkty

Co se o vestavěných skříních běžně nevykládá

Co se o vestavěných skříních běžně nevykládá Posted on 8.10.2021

Posuvné dveře versus křídlové – je docela zvláštní, že křídlové dveře stále zaujímají značný prostor ve výrobě nábytku, a že je tomu již několik stovek let. Přitom výhody posuvných dveří jsou natolik zjevné, že dveře křídlové zatlačí svými argumenty do pomyslného kouta. Především je posouvání dveří vhodnější z fyzikálního hlediska, kdy díky gravitaci celá váha dveří pouze tlačí na posuvný mechanismus, zatímco u dveří křídlových váha dveří značně namáhá konstrukční prvky na střih, což výrazně snižuje jejich životnost. Síly působící na dveřní panty časem vyvolávají jejich rozviklání, uvolnění spojů a sesouvání dveří, takže je musíte občas dotáhnout nebo znovu nastavit, a někdy to ani není možné.

interiér ložnice

Koncepce celé stěny nebo zaplněného výklenku – doménou vestavěných skříní v Praze je zaplnění určitého většího prostoru a výhodné je, jestliže je umístíme tam, kde bychom jej jinak nedokázali smysluplně využít. Kupříkladu pod schodištěm nebo v podkroví mezi krokvemi.

skříň v ložnici

Vše na jednom místě – ideální je instalovat skříň od podlahy až ke stropu a využít do maxima vnitřní úložný prostor. Stává se docela běžně, že pro celý byt či dům postačí pouze jedna skříň podél celé stěny, kam uložíme sezonní i aktuálně nošené oděvy, obuv, sportovní potřeby, hračky, úklidové prostředky a někdy dokonce i trvanlivé potraviny. Stačí pak posunout dveře o kus dál a máme jasný, perfektní přehled o uložených věcech. Už žádné pobíhání sem a tam a hledání ve stylu: „kam jsem si dala cyklistickou přilbu, nebo kde máme spací pytel a stan pro kempování? A pokud jste opravdu pedanti a dbáte na pořádek, můžete si vytvořit plánek uložených věcí, jak to udělal pan Nárožný ve filmu „Ten svetr si nesvlíkej“.

A co barva dveří – tu si můžete vybrat z mnoha nabízených možností, dveře v laminu umožňují vytvářet desítky až stovky variant, ale rádi bychom vám připomněli jedno důležité pravidlo – čím tmavší odstín, tím více se tu budete cítit stísněně. Klidně můžete vsadit na čistě bílou, ta se hodí navíc úplně ke všemu.