Previous Article Next Article Jak zabavit děti o letních prázdninách?
Posted in Služby

Jak zabavit děti o letních prázdninách?

Jak zabavit děti o letních prázdninách? Posted on 23.3.2021

Toto období je v mnohém jiné, děti se pilně připravují doma a společně s nimi i rodiče. Ty musí v této složité době nejenom dohlížet na soustavnou výuku svých ratolestí, ale mnohdy zvládat i práci z domu. Jakoby už ta samotná nebyla tak vyčerpávající. Jediným světlem na konci tunelu je fakt, že tento stav snad dříve nebo později skončí. Děti se vydají zpátky do škol a rodiče ke svému každodennímu pracovnímu stereotypu. Jenže než se tomu tak stane, s největší pravděpodobností tu budou dříve prázdniny. Jak si tedy od dětí odpočinout a zároveň jim vymyslet program, který je zabaví?

děti na zahradě

Máte vlastní zahradu? Využijte její potenciál?

Vlastní zahrada okolí domu je poklad, který byste si měli nadevše střežit. Můžete tam totiž alespoň na chvíli vyhnat děti a sami si užít pár okamžiků jenom pro sebe. Pokud je navíc zahrada důmyslně spojená s dětským koutkem na hraní, kde nechybí pískoviště, důmyslné vychytávky na šplhání nebo trampolína, máte vyhráno. Bohatě ale stačí na zahradu pořídit malý bazének, který se nafoukne, je skladný a děti si v horkých letních dnech užijí u vody spoustu zábavy.

dítě ve stanu

Letní tábor jako zprostředkovatel dobrodružství

Vlna letních táborů pomalu upadá, což je ale rozhodně škoda. Není nic dobrodružnějšího, než když vaše ratolest okusí pobyt mimo civilizaci, bez mobilního telefonu se společností svých vrstevníků. Ne nadarmo máme právě na letní tábory ty nejlepší vzpomínky a pocity, které v nás přetrvávají dodnes. Tábor pro děti Tábory je skvělou příležitostí, jak okusit letní prázdniny zase trochu jinak.

Na prázdniny u babičky a dědy

Pokud patříte mezi šťastlivce, které mohou své děti ponechat alespoň týden u prarodičů, neváhejte ani na moment. I když láska k našim dětem je bezmezná, čas od času potřebuje oddych každý rodič bez ohledu na jeho trpělivost. Děti změní prostředí, zaženou nudu a své prarodiče jistě rádi uvidí.