Previous Article Next Article Je to škoda, že to nepřišlo dříve
Posted in Služby

Je to škoda, že to nepřišlo dříve

Je to škoda, že to nepřišlo dříve Posted on 20.3.2021


Pakliže jste někdy jeli v Čechách či na Moravě někde po venkovských cestách, určitě jste si všimli, že některé části polí a to opravdu velké jsou doslova zastavěny, posety velkým počtem solárních panelů a elektráren, které jedou nonstop. Je to samozřejmě krásné vidět, že se vyrábí energie čistě, ovšem co s vší tou půdou, které je nedostatek, omezené množství, a takhle se jenom nevyužívá? Je velký problém něco dělat na poli, které je prostě zastavěné solárními panely tak, že se tam ani nehnete, aniž byste škobrtli o drát či nějakou tyč. To vše se snaží řešit nově vznikající pole solární energie, které kombinuje využitelnost půdy a zvýšení efektivity výnosů půdy i hospodaření se solární energií.

solar-panel-1393880_640

Vezměte si, že jediné, co je třeba udělat, tak vyvýšit panely do výšky a půdu můžete normálně využívat. Ideální je to zejména pro chov dobytka, protože ten se může pást na poli, je chráněn před slunečním žárem zejména za slunných a parných dnů, zároveň poskytuje poli svým trusem tolik potřebné živiny a ještě k tomu všemu vyrobíte dostatek energie k tomu, abyste si mohli popohnat celé hospodářství.

alternative-21581_640

To je něco, co se vyplatí a to cítíme všichni.

Zároveň je něco takového vhodné i pro pěstování rostlin a plodin, které nepotřebují tolik slunečního svitu. Je to geniální způsob, jak navýšit efektivitu výnosu plodin, jak je uchránit před spalujícím žárem i suchem, ale zároveň, jak vyrábět elektřinu, kterou poté můžete využít pro následné zpracování daných plodin. A to, co nepoužijete, si můžete uschovat v bateriích na pozdější dobu. No, pakliže se něco takového rozšíří, brzy se budeme moci zbavit polí zastavěných panely a budeme moci šetřit nejen přírodu, ale také ji využívat. Elektrocentrála 800w může být vhodná zejména pro menší objekty, rodinné domky, ale využít ji mohou takřka všichni. Podívejte se proto, jak i vy můžete vyrábět elektřinu a zároveň rozšířit výnos svých pozemků.