Previous Article Next Article Proč je ukazatel Price Action na investičním trhu tak důležitý?
Posted in Služby

Proč je ukazatel Price Action na investičním trhu tak důležitý?

Proč je ukazatel Price Action na investičním trhu tak důležitý? Posted on 19.3.2021

Asi každý z nás sní o tom, že přijde bez námahy k bohatství. A někteří lidé se snaží si tento sen splnit.

Nejčastější volbou je zde sázení do nejrůznějších loterií či na sportovní výkony. Bohužel, tato cesta jen málokdy vede k úspěchu. I když totiž nějakou částku nakonec vyhrajete, s největší pravděpodobností zjistíte, že jste nakonec do oné hry vložili více peněz, než kolik jste nakonec získali. I proto se tato metoda nedoporučuje.

Za poněkud bezpečnější možnost, jak bezpracně přijít k penězům, je pak považována investice na akciovém trhu. Jednoduše řečeno, princip zde spočívá v tom, že koupíte akcie, když je jejich cena nízká, a prodáte je, když stoupne.

burza

Tento způsob se zdá jistější, neboť není ani zdaleka tak závislý na náhodě. Ovšem jen na první pohled. Pokud totiž chcete vydělat skutečně velké množství peněz, musíte hodně riskovat. Kupovat takové akcie, jejichž cena je skutečně nízká, a prodat je ve chvíli, kdy jejich cena značně stoupne.

Problémem je, jak můžeme vědět, že cena akcií dané firmy začne stoupat. Dost dobře se také může stát, že daná firma zanikne, a její akcie se stanou bezcennými. Lze tento vývoj nějak předpovědět?

S určitou pravděpodobností ano. Existují ukazatele, které nám mohou v tomto případě pomoci. Jedním z těch nejpoužívanějších je pak price action. Jedná se o dlouhodobé sledování vývoje ceny akcií určité firmy. K čemu je to dobré?

burza2

Z tohoto grafu, který sběrem dat získáme, nám totiž vyjde určitý trend. Na jeho základě pak můžeme se slušnou pravděpodobností odhadnout, jak se bude cena nadále vyvíjet.

Je však jasné, že jako všechny ostatní, ani price action není stoprocentně spolehlivý. Vždy se může stát něco, co vše změní. Navíc je také nutné získané výsledky správně interpretovat, což vyžaduje určité znalosti a zkušenosti, které většina lidí postrádá.

Pokud tedy máte zájem investovat na akciovém trhu, avšak dosud s tímto nemáte žádné zkušenosti, je dobré požádat o pomoc odborníka. Tak budete mít větší pravděpodobnost, že o své peníze nepřidjete.