Previous Article Next Article Nositelná elektronika
Posted in Elektro

Nositelná elektronika

Nositelná elektronika Posted on 9.2.2022

Celodenní sledování

Když se podíváme na prodeje této elektroniky, tak v posledních letech šli opravdu dost nahoru a řadí se k oblíbenému zboží. Důvodů proč si ji pořídit je hodně. Samozřejmě ukazuje čas, což se vždy hodí. Ovšem ještě důležitější je sledování různých údajů týkající se našeho těla. Základem je měření tepu, kroků a spálených kalorií. Třeba takový tep se zaznamenává třeba každých deset minut a při pohybové aktivitě stále.

chytrý náramek

Vzhledem k tomu, že tato elektronika umožnuje snadné spojení s mobilem přes Bluetooth, tak na něm si vše můžeme přehledně prohlédnout. Další funkce záleží na konkrétním zařízení, přičemž dražší hodinky s možností instalace aplikací toho umí spoustu. Mají třeba GPS, a proto při takovém venkovním běhu přesně vidíme, kde jsme byli. Dále se hodí sledování spánku, kdy víme, jak na tom jsme a co bychom měli zlepšit. Do dalších funkcí se může zařadit sledování stresu, barometr, počasí, kompas a tak dále.

Odlišné zařízení

K levnější kategorii se řadí náramky, které mají výhodu v menších rozměrech, dobré výdrži na nabytí a jsou lehčí. Displej je sice menší, ale lepší náramky mají dostatek funkcí a nabídku sportovních aktivit, a proto mnoha lidem bohatě postačí, přičemž s cenou okolo 1 000 Kč není co vytknout. Následně můžeme přejít do kategorie hodinek. Když se budeme bavit o těch s uzavřeným systémem, tak mají slušnou výdrž na jedno nabití a funkce záleží na konkrétním typu. Klidně můžou mít funkci volání, GPS, barometr, akcelerometr, měření stresu, měření okysličení krve a tak dále. Je to střed, co se týče nositelné elektroniky, u kterého pochopitelně za slušné zařízení dáme více peněz než u náramku, ale může mít vše, co potřebujeme.

chytré hodinky

Na špičce nabídky se řadí hodinky s otevřeným operačním systémem, takže do nich můžeme instalovat různé aplikace. Pochopitelně jsou dražší a je potřeba častější nabíjení. Pokud uvažujete nad koupí nositelné elektroniky, tak si pečlivě vyberte kategorii a konkrétní výrobek, abyste byli maximálně spokojení.