Previous Article Next Article Jaké zvolit čerpadlo k bazénu?
Posted in Produkty

Jaké zvolit čerpadlo k bazénu?

Jaké zvolit čerpadlo k bazénu? Posted on 9.2.2022

Vybrat správné čerpadlo k vašemu bazénu je nesmírně důležité, chcete-li aby voda byla čistá, a koupání v horkých letních dnech příjemné a bezpečné. Na trhu existuje hned několik značek. Které jsou ty nejlepší, a jaké jsou jejich benefity?

Bazénová čerpadla značky PREVA

Bazénová čerpadla PREVA Chlorito jsou jednou z nejlepších možností. Pohybují se v cenovém rozmezí 7 až 9 tisíc, záleží na tom, jak velký výkon právě potřebujete. Čerpadla Preva mají samonasávací funkci, předfiltr s velkou kapacitou. Jsou vyráběny ve Španělsku, a jsou rovněž důkladně testovány. Lze je použít i k filtraci slané mořské vody, jelikož jsou vyrobena z karbonu, keramiky, nerezové oceli, a za použití bronzového zástřiku, který je použit na turbínu. Mají velmi dlouhou životnost, a osa pumpy není v kontaktu s vodou, která čerpadlem prochází. Co se hluku týče, nemusíte se obávat, protože chod čerpadel této značky je nesmírně tichý, a teplota při provozu motoru je rovněž nízká, tudíž se vám čerpadlo nepřehřívá. A kontrola samotného stavu čerpadla je rovněž snadné, jelikož víka čerpadel jsou vyráběna z průhledného polykarbonátu.

voda s balónky

Bazénová čerpadla BOXER

Čerpadla Boxer jsou oblíbené především pro přívětivou cenu. Jsou však určena především pro filtraci sladké vody v bazénu, tudíž pro alergiky užívající do bazénu slanou vodu nebudou tou nejlepší volbou. Tato čerpadla jsou vhodná pro vnitřní i venkovní bazény, mají pojistku proti přepětí

voda v bazénu

Bazénová čerpadla HANSCRAFT

Bazénová čerpadla značky Hanscraft patří k oblíbeným proto, že patří mezi nejlevnější. Jsou určena pouze pro filtraci sladké vody v bazénu, ale rovněž mají samonasávací funkci, vnitřní pojistku proti přepětí, a v případě menších bazénů plní svoji funkci dokonale.

Při výběru vhodného čerpadla je také dobré poradit se s odborníky, které najdete i online na stránkách Chlorito, kde seženete veškeré potřeby pro správnou funkci vašeho bazénu.