Previous Article Next Article Stěhování horší než vyhořet? Nemusí to být vždy.
Posted in Služby

Stěhování horší než vyhořet? Nemusí to být vždy.

Stěhování horší než vyhořet? Nemusí to být vždy. Posted on 14.5.2022


Noční můra každého, kdo již nějakou dobu bydlí a nashromáždil tak nějaké věci, bez kterých se už zkrátka neobejde. Jde o nábytek, elektroniku, oblečení, obuv, bytový textil i nádobí, porcelán. A v neposlední řadě různé serepetičky jako obrazy, vázy dečky a tak dále, a tak dále. Samostatnou kapitolou jsou pak sportovní potřeby jako kola, lyže, čluny, nebo také hudební nástroje. Každý si dokáže představit supertěžký klavír. Už jen představa manipulace s tím krámem kdekomu orosí čelo.

Tak takto ne

Kromě samotného dobrodružství s manipulací s hromadami krabic a nábytkem se každý obává také konečného účtu za stěhování. Vždy vás to něco bude stát. A to samozřejmě, i když se chcete přestěhovat vlastními silami.

Nejde tak ani o krabice potřebné ke stěhování drobnějších věcí. Sice jich budete potřebovat docela hodně, ale ty se dají konce konců sehnat zadarmo v různých obchodech. Nejlepší krabice na stěhování, jsou klasické banánovky. Jsou pevné, odolné a jejich rozměr snad, pro účely stěhování, nemůže být vhodnější.

Bohužel s krabicemi výčet gratis věci ke stěhování končí. K balení budete potřebovat ještě hromadu strečových folií, bublinkových folií, lepicích pásek. Ale to jsou prozatím jen drobné výdaje. To hlavní přijde, až v den D. Budete potřebovat pracovní sílu, zkrátka pomocníky, kteří se dobrovolně ujmou ne zrovna snadné fyzické práce. Buď se spolehnete na nějaké příbuzné a známé, nebo si někoho na tuto lopotu najmete. V každém případě se budete muset něčím a nějak odměnit. I kdyby to mělo být nějaké všimné na pivo, oběd. Vždy musíte i tyto výdaje musíte zakalkulovat do celkových nákladů.

Krabice, krabice, krabice

Ale pořád se pohybujeme v oněch drobných. Přijdou náklady na přepravu. Půjčení dodávky z půjčovny, nebo nasmlouvání autodopravy. To už je o jiných penězích. A co teprve když si při neodborné manipulaci něco rozbijete, cestou ztratíte, či zapomenete. Věřte mi, je lepší si najmout nějaké levné stěhování v Praze.