Previous Article Next Article Vitamínové doplňky
Posted in Produkty

Vitamínové doplňky

Vitamínové doplňky Posted on 5.5.2023

Člověk nyní potřebuje více vitamínů než v minulosti. Dnešní doba je velice hektická a lidé nemají čas ani pořádně odpočívat. Všude kolem nás je mnoho a mnoho stresu. Proto je důležité zajistit si potřebnou dávku vitamínů. Vitamínové doplňky nám v tomto případě mohou pomoci.
pomeranč v čepici 
Jak to tedy je?
Můžete si vybrat doplňky, které potřebujete. Lze si vybrat zvlášť vitamíny nebo komplex vitamínů. Navíc je dnes možné sehnat přímo pro muže a pro ženy. Tyto vitamínové doplňky nám mohou dopomoci pro získání potřebných stopových prvků a vitamínů. Dále jsou různé multivitaminové šumivé tablety a bonbóny, či pastilky. Rozhodně si všímejte složení takových doplňku stravy. Na obale totiž máte přesně, kolik procent máte v jedné tabletě, respektive v nápoji. Vedle je uvedeno, kolik je to z denní doporučené dávky. Dávejte si pozor, ať nepřekročíte zbytečné doporučenou denní dávku. Nezapomínejte, že v jídle, které jíte najdete také vitamíny.
šumivá tableta 
Mohou nám pomoci?
Odborníci se v tomto už docela dlouho dobu přou. Určitě nám vitamínové doplňky mohou přidat potřebnou dávku vitamínů i minerálů. Nikdy nezapomínejte na to, že je potřeba dodržovat pravidelnou stravu. Je potřeba dostatečné množství čerstvého ovoce a zeleniny a pravidelně jíst a hýbat se. Vitamínové doplňky nemohou nahradit pestrou stravu a ani k tomu nejsou určené.
gelové kapsle 
Pokud potřebujete doplnit vitamíny, tak těchto doplňků určitě využijte. Jen si vybírejte kvalitní doplňky. Nezapomínejte na to, že pokud si koupíte pouze jeden určitý druh vitamínového doplňku a následně si koupíte i multivitamin, tak je potřeba se podívat, jaká je to denní dávka. Není dobré několikanásobně překračovat denní dávku. Navíc se podívejte i na obal, je tam napsáno doporučené denní dávkování, to je většinou jedna tableta denně. Některé doplňky obsahují zbytečné množství cukru, které opravdu není potřebné. Na to se také dívejte při koupi. Nesmíte zapomenout, že čerstvému ovoci a zelenině se nic nevyrovná. Nemyslete si, že pokud budete jíst vitamínové doplňky, tak nemusíte jíst žádné čerstvé potraviny. To je velký omyl. Vždy dodržujte vyváženou stravu.