Previous Article Next Article Zaměstnejte své rodiče vzděláváním
Posted in Vzdělání

Zaměstnejte své rodiče vzděláváním

Zaměstnejte své rodiče vzděláváním Posted on 5.5.2023

Mnozí lidé se netěší do penze, protože se začnou cítit nepotřební. Mnohé mladé rodiny tuto změnu naopak uvítají. Budou jim hlídat vnoučata. Ale Vaši rodiče nejsou přece tak staří! Ale i tak mohou upadat do stavů, kdy se cítí být sami. A důvody mohou být různé.
·         Vypadnou z rytmu běžného života a už se za čas nebudou moci do práce vrátit, ani jako brigádníci. Ujede jim vlak pokroku.
·         Celý život museli tvrdě pracovat, a proto jim nezbyl čas na studium úplně něčeho odlišného, než toho, čím se živili.
starší absolventka.jpg
Podejte rodičům potřebné informace, ale hlavně kuráž!
Není jednoduché motivovat své penzionované rodiče, aby se zapsali na univerzitu třetího věku. Ale Vy jistě rodiče znáte nejlépe, proto pro Vás nebude těžké najít tu správnou motivaci.
·         Necítí se být důchodci?
·         Nechtějí navštěvovat akce pro důchodce?
·         Sedí doma u televize?
·         Telefonují Vám, abyste se ukázali? Včera jste u nich byli a dneska ne?
Seznamte proto své rodiče s možností dalšího vzdělávání, najděte jim veškeré informace a předejte jim je. Zpočátku na Vás možná budou hledět, jak na blázny, ale nakonec svolí!
nekončící učení.jpg
Univerzita třetího věku báječné řešení!
Zajímalo Vaši maminku výtvarné umění, i když se celý život živila zcela odlišnou profesí? Umožněte jí vrátit se do školních lavic a doplnit si vzdělání v oboru, který tak miluje. Je Váš tatínek velkým obdivovatelem počítačů, ale neměl na ně při své profesi čas? Nechť si doplní vzdělání v oboru, který jej tak zajímá v penzi! Času přece mají dost!
Získáte tím všichni.
Vaši rodiče budou mí vyplněný čas, poznají nové lidi se stejnými zájmy a rozhodně u nich nemusí docházet k nemocem stáří, jako je  demence, nebo ty ještě horší, jako je Alzheimerova choroba. A Vy? Vy se můžete těšit z toho, že Vaši rodiče budou sršet energií, jako zamlada! Vy budete ti, kteří budou po telefonu žadonit o návštěvu. Vy nebudete těmi, kteří nebudou mít čas!