Previous Article Next Article Kulturní život nás obohacuje
Posted in Kultura

Kulturní život nás obohacuje

Kulturní život nás obohacuje Posted on 22.6.2018

Kdy jste byli naposledy třeba v galerii na výstavě? A ví vaše děti vůbec, jak vypadá divadlo? Spousta z nás jistě nebyla nikdy ani na baletním či operním představení, a tak . Sami se tím ochuzujeme. Je to přece výborná příležitost, jak vyrazit s rodinou nebo přáteli do společnosti a poznat něco nového.
koncert a děvče.jpg

Koncertní vystoupení

Koncerty různých kapel či zpěváků jsou stále hojně navštěvovanými akcemi. Lidé všech věkových skupin milují hudbu a rádi si poslechnou své oblíbené muzikanty na živo. Naštěstí existuje velký výběr, od venkovských kapel, po mega koncerty slavných hvězd. Tyto obrovské koncerty jsou pořádány především v hlavním městě v O2 Aréně, kde jsou nejvyšší ceny lístků. Dalšími oblíbenými místy jsou Tipsport aréna, Eden či Forum Karlín s Lucerna Barem.
prázdné hlediště.jpg

Renesance divadla

Také nejvíce divadel najdeme v našem hlavním městě. Klasikou je Národní divadlo, ale je tu spousta dalších hezkých divadel, např. Divadlo Minor, Na Fidlovačce nebo Štefánikovo divadlo. Ovšem i ostatní města mají své divadelní soubory či si zvou cizí divadelní spolky do svých kulturních zařízení. Přináší tím kulturu blíže svým občanům, kteří třeba nemohou z časových či finančních důvodů jezdit do divadla do Prahy. Často nyní obnovují svou činnost ochotnické divadelní soubory a jejich vystoupení jsou velmi oblíbená.
představení baletek.jpg

Kino je nejoblíbenější

Zhlédnout nový film v kině, to je asi největší tahák pro mladé lidi a vůbec pro milovníky filmografie. Zážitek z kvalitní projekce v 3D kině je veliký, a tak se není co divit, že si vyrážíme do kina často. Příjemný večer s přáteli nebo s rodinou nám nabízí moderní a pohodlně vybavené kinosály. Tradiční kina se nachází ve městech, oblíbené jsou pak kinosály v obchodních centrech. Ty najdeme v každém větším nákupním centru, jsou to sály společností CineStar a CinemaCity. Promítání nových filmů je vysoce kvalitní a také ceny jsou dostupné. Naprostou novinkou jsou 4D kina, která byla provozována dosud pouze v Anglii.