Previous Article Next Article Vypravte se za krásou Středozemního moře

Vypravte se za krásou Středozemního moře

Vypravte se za krásou Středozemního moře Posted on 26.6.2018
.


Chorvatsko

Stará klasika, která má stále svoje kouzlo. Říkáte, že jste v Chorvatsku už byli a že Vás nic nemůže ohromit? Nemáte pravdu. Chorvatsko je úžasné v tom, že i přes obrovský nápor turistů se zde najdou místa, kam noha turisty nevkročí a vy tak budete mít bílé pláže sami pro sebe. Nemluvně o krásných městech jako je Dubrovník nebo Split, kde se prolíná historický vliv romantické Itálie a muslimské Osmanské říše.
přístav Dubrovníku.jpg
Nesmíme ani zapomenout na krásné útesy a ostrůvky Jaderského moře.  Doporučujeme si pořídit kapitánské zkoušky a půjčit vlastní loďku, která zážitek z Chorvatska posune na úplně novou úroveň.

Itálie

Opravdový a nedoceněný klenot Středozemního moře se skrývá na Apeninském poloostrově. Vedle půvabných měst jako Řím, Neapol, Turín nebo Janov se zde nachází i ideální místo na koupání a užívání prázdninové pohody. Jenže to není všechno, pro milovníky turistiky se jen pár kilometrů severněji nachází nejvyšší pohoří Evropy – Alpy. Pokud se však jedná o milovníky sportu, každoročně se tu konají stovky fotbalových zápasů Serie anebo nejrůznějších motoristických závodů.
neapol itálie.jpg
Pokud se chcete dozvědět o Itálii více, neváhejte navštívit tuto stránku https://www.mega-sun.cz/kouzelna-italie-aneb-zeme-dychajici-historii/, kde najdete všechny potřebné informace a spoustu užitečných rad.

.

Kypr

Ostrov přezdívaný po bohyni lásky Afroditě je to nejlepší místo, kam se vypravit s milujícím partnerem. Mimo krásných dlouhých písečných pláží, teplého průzračného moře a luxusních hotelů, zde najdeme i krásná historická města vyplněná vášní, která je Řekům a Turkům obývající Kypr vlastní. Larnaka, Nikósie, Agia Napa, Paphos a Limassol patří mezi nejkrásnější města Kypru, ale i celého Středozemního moře.
kypr pobřeží.jpg
Avšak pokud se vypravíte do této půvabné země, dávejte si pozor. Země je totiž prakticky rozdělená na severní (tureckou) a jižní (řeckou) část. Na ostrově panuje jen křehké příměří a severní část je neustále okupována tureckou armádou. Takže není doporučováno vydávat se do severních částí ostrova.

Vypravte se za krásou Středozemního moře
4 (80%)6
.