Previous Article Next Article Vypravte se za krásou Středozemního moře
Posted in Kultura

Vypravte se za krásou Středozemního moře

Vypravte se za krásou Středozemního moře Posted on 26.6.2018

Chorvatsko

Stará klasika, která má stále svoje kouzlo. Říkáte, že jste v Chorvatsku už byli a že Vás nic nemůže ohromit? Nemáte pravdu. Chorvatsko je úžasné v tom, že i přes obrovský nápor turistů se zde najdou místa, kam noha turisty nevkročí a vy tak budete mít bílé pláže sami pro sebe. Nemluvně o krásných městech jako je Dubrovník nebo Split, kde se prolíná historický vliv romantické Itálie a muslimské Osmanské říše.
přístav Dubrovníku.jpg
Nesmíme ani zapomenout na krásné útesy a ostrůvky Jaderského moře. Doporučujeme si pořídit kapitánské zkoušky a půjčit vlastní loďku, která zážitek z Chorvatska posune na úplně novou úroveň.

Itálie

Opravdový a nedoceněný klenot Středozemního moře se skrývá na Apeninském poloostrově. Vedle půvabných měst jako Řím, Neapol, Turín nebo Janov se zde nachází i ideální místo na koupání a užívání prázdninové pohody. Jenže to není všechno, pro milovníky turistiky se jen pár kilometrů severněji nachází nejvyšší pohoří Evropy – Alpy. Pokud se však jedná o milovníky sportu, každoročně se tu konají stovky fotbalových zápasů Serie anebo nejrůznějších motoristických závodů.
neapol itálie.jpg
Pokud se chcete dozvědět o Itálii více, neváhejte navštívit tuto stránku , kde najdete všechny potřebné informace a spoustu užitečných rad.

Kypr

Ostrov přezdívaný po bohyni lásky Afroditě je to nejlepší místo, kam se vypravit s milujícím partnerem. Mimo krásných dlouhých písečných pláží, teplého průzračného moře a luxusních hotelů, zde najdeme i krásná historická města vyplněná vášní, která je Řekům a Turkům obývající Kypr vlastní. Larnaka, Nikósie, Agia Napa, Paphos a Limassol patří mezi nejkrásnější města Kypru, ale i celého Středozemního moře.
kypr pobřeží.jpg
Avšak pokud se vypravíte do této půvabné země, dávejte si pozor. Země je totiž prakticky rozdělená na severní (tureckou) a jižní (řeckou) část. Na ostrově panuje jen křehké příměří a severní část je neustále okupována tureckou armádou. Takže není doporučováno vydávat se do severních částí ostrova.