Previous Article Next Article Použijte fintu, která zabírá
Posted in Životní styl

Použijte fintu, která zabírá

Použijte fintu, která zabírá Posted on 14.8.2018

Je zbytečné něco si nalhávat. Máte doma ubručeného bordeláře. Co na tom, že kamarádky vám závidí jeho gentlemanství, když samy víte, že takový je jen na veřejnosti. Proč ho neupozorníte mezi lidmi, že jeho hraná pořádkumilovnost by byla fajn i doma? Protože dobře víte, že tohle by rozhodně nezabralo. A ještě by mohl odpovědět tak, aby vás „hezky“ urazil.
pohledný mladý muž.jpg
Ne, nehádejte se, nenaznačujte, nebuďte na něj jedovaté, to se mezi lidmi nehodí. Naopak, .S úsměvem se v pravou chvíli přitočte, podejte mu svůj prázdný talířek a poproste ho, aby ho uklidil. Před lidmi vám určitě rád vyhoví.
Samozřejmě, že po příchodu domů, vám nejdříve bude tvrdit, že jste ho tím urazila, ponížila apod. Jenže on netuší, že to byl jen první a zkušební krok k jeho „nápravě“. Není důvod, abyste vy byla tou, co pořád chodí a zvedá ze země jeho ponožky, uklízela ze stolu jeho špinavé nádobí, sledovala, zda si za parného léta neutírá pot do čistého ručníku, místo aby se nejprve umyl.
Jasně, na každého zabírá něco jiného, na někoho vůbec nic. To hlavně na toho, kdo ví, že máte slabou vůli a stejně to nevydržíte a uklidíte, když on hodinu na vaše upozornění nereaguje.
U nás to jednou bylo tak, že míra mojí trpělivosti přetekla. Když muž došel k závěru, že na mateřské se určitě nudím a uklizený byt mám proto, že s dítětem mám na to dost času, oznámila jsem, že je na čase objednat se ke kadeřnici. Měl zrovna dovolenou a já byla objednaná na půl desátou. Děcko jsem ráno oblékla, dala snídani a jemu oznámila, že chvíli před svačinou odcházím. Dostal přesné instrukce, co kdy a jak, které poslouchal na půl ucha. Ve chvíli, kdy jsem zmínila přebalování, zpozorněl. Otřásl se a odpověděl, že v plínách vydrží, než přijdu.
šťourání prstů.jpg
Po mém návratu ležel v posteli a spal. Byla jsem pryč tři hodiny, během kterých stihl umýt pokakaný zadek, na který mě upozornila plína hozená do vany bez namočení (zřejmě neměl čas napustit vodu do nádoby k tomu určené), na stole ležela nedojedená svačina (neměl čas a sílu to „dojet“), na zemi se válely hračky a děťátko si vrnělo v postýlce.
Šok, který zažil během několika hodin, pomohl k tomu, že už nikdy neznevažoval můj čas strávený doma a při příchodu z práce se vždy začal ptát, co potřebuju udělat.
Někdy je dobré, když prostě uklidíte jen své věci. Nebojte se, on si toho všimne. I když o sobě rádi tvrdí, že jim se musí říkat vše na rovinu a ukázat. Jeho svinčík, na který se nebude chtít dívat, uklidí. Bude nadávat, že není ženská, ale vy nejste jeho služka! Vy také chodíte do práce, lítáte kolem dětí, uklízíte a on jen dělá nepořádek. Řekněte mu to a rozdělte si role. Je nemoderní, aby se chlap nezapojoval v domácnosti.
Na některého chlapa platí slova, že když vám pomůže, zbude víc času na jiné společné zájmy. Jaké? To už nechám na vás.
Nebojte se být mazaná. I finty, které vám zaručí spokojený partnerský život, stojí za to vyzkoušet.