Previous Article Next Article Na koho se obrátit?
Posted in Finance

Na koho se obrátit?

Na koho se obrátit? Posted on 21.6.2021

Nemít peníze je hodně nepříjemná situace. A to ne proto, že by chyběly tyto samy o sobě, ale proto, že chybí všechno to, co by si za ně člověk potřeboval nebo chtěl koupit. A že takových potřeb a tužeb může být! Ani vyjmenovat bychom si je tu nedokázali.

Ale navzdory tomu, že nikdo nechce zůstat finančně nezajištěný, se do podobné situace dostáváme my lidé nejednou. Velice často se stane, že neodpovídají naše příjmy našim výdajům, že trpíme nedostatkem. A zatímco se to někdy nějak přetrpí, někdy to může zachránit už jedině půjčka. Protože vzít si ji znamená zajistit si to, co potřebujeme, i tehdy, když na to nemáme. S tím, že za to následně zaplatíme, až zase peníze mít budeme.

čas jsou dolary

A proto se nejednou bere třeba americká hypotéka od nebankovní společnosti. Protože ta dává naději na získání scházejících peněz všem, přesněji tedy těm, kdo mají příjmy, ze kterých ji jsou schopni splatit, a kdo vlastní i nějakou vhodnou nemovitost, která by se dala na dobu splácení do zástavy coby záruka, že to dlužník myslí se splácením vážně.

Taková nebankovní hypotéka má své výhody. Mezi něž patří kromě docela výhodného úročení a ideálně nastavitelné délky splácení a výše splátek i skutečnost, že ji získá i ten, kdo se nedá považovat za dokonalého žadatele. Díky zmíněné zástavě se tu totiž nijak mimořádně neprověřují majetkové poměry žadatelů, tedy jejich příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce a další nepříjemnosti. Zatímco v bance by na tomto leckdo pohořel, tady nemusí být podobné nedostatky překážkou. A to dává naději každému, bez ohledu na to, jak se mu právě vede.

dolary USA

A proto se právě sem obracejí ti, kdo mají problémy a současně i nemovitost. Ani ti tu totiž nepřijdou zkrátka. A získání peněz je pro tyto pochopitelně mimořádně důležité. Protože platit se musí, a nikoho nezajímá, kde člověk na své výdaje vezme. A nebankovní hypotéka může být často ten jediný dostupný zdroj peněz, který ještě lidem v tísni zbývá.