Previous Article Next Article S penězi to bývá těžké
Posted in Finance

S penězi to bývá těžké

S penězi to bývá těžké Posted on 21.6.2021

Potýkáte se s nedostatkem finančních prostředků? Pak si nemusíte zase až tak zoufat, a to ani když je vaše situace k uzoufání. Měli byste si totiž v takových chvílích uvědomit, že v tom jednak nejste sami, protože něco podobného je čas od času údělem pomalu každého z nás, a jednak má i taková nepříjemná situace řešení. A tím řešením je docela banální věc zvaná půjčka.

Když se vám nedostává peněz, prostě se můžete poohlédnout po tom, co nabízejí naše finanční ústavy, a můžete si mezi těmi nesčetnými nabídkami různých půjček vybírat, kterou si zvolíte za svého pomocníka.

mince Indie

Jenže ono to vlastně přece jenom zase až tak jednoduché není. A ani to byste neměli spouštět ze zřetele. Půjček se totiž sice nabízí našincům dost a dost, jenže tu může vyvstat problém s tím, že člověku ne každou z těchto nabídek skutečně poskytnou. Zejména v bankách totiž panuje (dost možná i oprávněná) nedůvěřivost, a proto je tu třeba prokázat žadatelovy kvality a jeho schopnost splácet. A prokázat ony vysoké příjmy, registry dlužníků bez záznamů a podobné záležitosti nebývá vždy snadné. A nejednou je to i nemožné.

A tak se člověk může ucházet o bankovní půjčku, jenže neúspěšně. A co si počít, když v bance odmítnou vyhovět?

peníze na bloku

Pak je tu naštěstí ještě nebankovní hypotéka, jež se vyznačuje tím, že se u ní klade na žadatele daleko méně povinností, jež se musí splnit. Tady se to obejde i bez nutnosti hodně vydělávat, tady se přimhouří oko i nad nejednou jinou žadatelovou nedokonalostí. Hlavní je tu totiž to, má-li zájemce o tuto půjčku z čeho splácet a může-li se za ni po dobu splácení zaručit zástavou vhodné nemovitosti.

Ten, kdo dokáže splnit aspoň toto minimum požadavků, se tu pomoci dočká. Může dostat dokonce až sedmdesát procent odhadní ceny oné zastavené nemovitosti, jež potom může splácet třeba až třicet let. A to se určitě zvládne.