Previous Article Next Article Správné osvětlení v místnostech je důležité – Víte, jak správně lustry vybírat?
Posted in Produkty

Správné osvětlení v místnostech je důležité – Víte, jak správně lustry vybírat?

Správné osvětlení v místnostech je důležité – Víte, jak správně lustry vybírat? Posted on 9.6.2021


Osvětlení je velmi důležité, dokáže udělat s interiérem divy, navíc vhodně zvolený lustr, dokáže dát celému interiéru správný šmrnc, jak tedy osvětlení vybrat?

Správné osvětlení v místnostech je důležité – Víte, jak správně lustry vybírat?

Když už vybíráte nábytek do svého interiéru, nezapomeňte při i tom zaměřit svou pozornost i na podstatnou součást každého interiéru a tím je bezpochyby osvětlení. Vhodně zvolené osvětlení je velmi důležité, nejenže je nutné rozmístit světla tak, aby v místnosti nebyla tma a to ani v koutech, ale stylově vybrané osvětlení dodává samotnému interiéru šmrnc. Zaměřte se na každou místnost zvlášť, protože například v ložnici je nutné dosáhnout úplně jiného efektu, než třeba v koupelně nebo obývacím pokoji. Jak tedy na to?

14705-cl358-aba74ne27-ct0201(6)-1500x1500

Místnost po místnosti

Vždy vybírejte osvětlení zvlášť, je třeba se zaměřit na styl interiéru a sladit vzhled lustrů k nábytku, ale je potřeba především dosáhnout ideálního osvětlení. Světlo by mělo být rozptýleno po celé místnosti, tak aby vás v zimních měsících netrápil nedostatek světla. Lustry do obývacího pokoje by měly být výrazné, opravdu jde o skvělý designový doplněk, vybírejte klidně i neotřelé a zajímavé tvary a nebojte se ani netradičních materiálů. Pozor na to, že pokud je obývací pokoj prostorný, nestačí dát jeden lustr pouze doprostřed místnosti, myslet musíte i na další doplňující zdroje světla. V obývacím pokoji to mohou být třeba lampy nebo velmi moderní malé lampióny.

V ložnici je ale naopak nutné volit menší a tlumené osvětlení, světlo v místnosti, kde spíme, by mělo mít kvalitní stínítko, tak aby světlo nepůsobilo rušivě. V ložnici užijeme i bodové osvětlení nebo jeden menší lustr doplněný o malé stolní lampičky. Pokud ale vybíráte osvětlení do dětského pokoje, myslete na to, že by světlo mělo být výrazné. Hlavně u psacího stolu potřebuje dítě hodně světla, aby si nekazilo oči.

14705-cl358-aba74ne27-ct0201(4)-1500x1500

Kuchyně a koupelna

Samostatnou kapitolou jsou pak lustry do kuchyní a osvětlení do koupelen. V koupelně je dobré mít také výrazné světlo, což se hodí zejména ženám. Navíc panelákové koupelny často postrádají okna, a proto je nutné dodat místnosti světlo umělé. V kuchyni je dobré mít jeden lustr uprostřed místnosti, nad kuchyňskou linkou by ale neměla chybět doplňková světla, například v podobě praktického LED pásku.

Dnes se dá správným výběrem hodně ovlivnit i spotřeba elektrické energie. Samozřejmostí jsou pak LED žárovky, jejich sílu také vybírejte podle jednotlivých místností.