Previous Article Next Article Nejlepší muzea světa
Posted in Kultura

Nejlepší muzea světa

Nejlepší muzea světa Posted on 5.5.2023


1. Metropolitan Museum of Art

Metropolitní muzeum umění, je galerie umění založená roku 1870 v New Yorku. Jedná se o nejstarší a největší muzeum umění v USA. Naleznete zde přes dva miliony uměleckých prací a to ze všech odvětví výtvarného umění, včetně fotografie. Za rok 2016 navštívilo muzeum před sedm milionů návštěvníků.

 zámek fontainebleau.jpg

2. Musée d‘Orsay

Pařížské muzeum umění, se nachází na břehu řeky Seiny, na dohled od Louvru. Muzeum se specializuje především na francouzské impresionisty, tvořící mezi lety 1848 a 1914 a také navazuje na program Louvru. Naleznete zde jak obrazy, sochy, ukázky užitého umění tak i architektonické modely.

 

3. Ermitáž

Ermitáž, celým názvem State Hermitage Museum and Winter Palace, nacházejí se v Petrohradu, je jedno z nejznámějších muzeí v Rusku i na celém světě. Nachází se zde přes tři miliony děl a mezi nimi naleznete i pár původních sbírek, které založila roku 1764 carevna Kateřina II. Veliká, ale veřejnosti byly zpřístupněny až roku 1922. Museum je složeno z šesti budov po 350 sálech, kde je pro veřejnost vystaveno 65 tisíc exponátů.

 ženy v galerii.jpg

4. The national 9/11 Memorial and Museum

Národní památník a muzeum se nachází v New Yorku v USA. Jedná se o památník a muzeum vystavěné na počest obětem teroristických útoků z 11. září, při kterých zahynulo 2977 lidí a bombového útoku na Světové obchodní centrum při kterém zahynulo 6 lidí. Památník byl pro veřejnost otevřen roku 2011 a museum až roku 2014. Kolem památníku můžete nalézt všech 2983 jmen všech obětí vyrytých do kamene, nebo takzvaný Survivor Tree, což je strom, který byl nalezen v troskách a přežil útoky.

 

5. National Museum of Antropology

Národní antropologické muzeum bylo založeno roku 1964 v Ciudad de México. Naleznete zde velmi cenné exponáty jako například vykopávky aztécké a mayské kultury, ale nejznámějším exponátem celého muzea jsou bezpochyby aztécký Sluneční kámen a model města Tenochtitlán.