Previous Article Next Article Nejpopulárnější komunikační programy
Posted in Nezařazené

Nejpopulárnější komunikační programy

Nejpopulárnější komunikační programy Posted on 5.5.2023

Udržování pestré komunikace je základem každého kvalitního vztahu a každého dobrého přátelství. Bez komunikace byste jen těžko mohli vyjádřit své pocity a názory. Beze slov byste se nemohli pochlubit nevšedními zážitky prožitého dne, dát svým blízkým jakoukoliv radu, projevit nadšení, smutek, někoho podpořit, povzbudit, pokárat. Ne vždy však jde vyjádřit ústní projev z očí do očí. Zřejmě z toho důvodu byly založeny komunikační programy, které si pomocí rychlé instalace můžete stáhnout do vašeho osobního počítače nebo telefonního zařízení a pokud jste online, můžete prostřednictvím psaných slov nadále komunikovat se všemi ostatními, i když nestojí zrovna vedle vás a nejsou s vámi v jedné místnosti. I když udržujete komunikaci na dálku, neztratíte tak o ničem přehled a jste stále v obraze a ve světě dění. Dnes byste nenašli téměř žádného teenagera, který by komunikační program nevyužíval. Pro skupinku mladých lidí je v dnešní době nemyslitelné nemít jeden z níže uvedených programů. Přes virtuální komunikaci dnes řeší veškeré své osobní problémy, praktikují skupinové chaty a rozesíláním smajlíků, ekomotivů a vtipných obrázků mezi sebou neustále udržují kontakt.
 aplikace watsapp
1. Skype
Ikonka modrého čtverce s písmenem S uprostřed byla jedna z prvních využívaných komunikačních programů, prostřednictvím kterého jste mohli přes internet volat seznamu přátel a to zcela zadarmo. Nejčastěji je využíván k videohovorům. Aktuální verze Skypu také přináší možnost odesílat sms zpráv a nechybí zde ani možnost chatu.
 
2. Messenger
Modré kolečko s bílým znakem uvnitř je aplikací pro odesílání zpráv přes Facebooku. Nemáte-li založený facebookový účet, nevadí. Messenger si můžete i tak bez problému stáhnout. Nejčastěji je využíván pro jednotlivé i skupinové chaty. Nechybí zde ani možnost odesílání zvukových nahrávek, fotografií, gif obrázků, animací a volání zdarma.
 
3. WhatsApp
Zelené kolečko s bílým sluchátkem uvnitř je obdobou Messengeru. Poskytuje prakticky všechny možnosti jako Messenger, záleží tedy jen na vás, co je vám víc sympatické a které zařízení mají nainstalované vaši přátelé, abyste s nimi mohli nadále sdílet komunikaci přes internet.
 přijaté zprávy
4. Viber
Fialová ikonka se sluchátkem uvnitř. Opět funguje na stejném principu jako Messenger a WhatsApp.
 
5. TeamSpeak Client
Tento program byl vyvinut pro komunikaci mezi klientem a serverem. Je používaný především hráči online počítačových her.