Previous Article Next Article Přivýdělek se vždy hodí
Posted in Nezařazené

Přivýdělek se vždy hodí

Přivýdělek se vždy hodí Posted on 21.9.2018

V létě je dostatek krátkodobých přivýdělků, kterých využívají nejen studenti, kteří mají prázdniny, ale i ti, kdo si chtějí prostřednictvím sezónních prací finančně trošku přilepšit. Výrobní podniky a závody tak nedostatek svých pracovníků, kteří čerpají řádnou letní dovolenou, doplňují z řad brigádníků, ti jsou také využívání hlavně na víkendové či noční směny, o které je i mezi kmenovými zaměstnanci menší zájem. Jedná se především o firmy zabývající se logistikou či výrobou.
žena v monterkách
Nabídka mezd je vcelku příznivá, někde se pohybuje až k jedno sto osmdesáti korunám českých hrubého za hodinu, počítat samozřejmě musíte se zákonnými odvody.
Letošní rok těm, kteří hledají brigádu, přeje, jejich nabídka vzrostla téměř o patnáct procent. Je to dáno i tím, že společnostem chybí zaměstnanci.
valník na slámu
Jak vybrat tu pravou
Od začátku mějte na paměti, že se jedná pouze o dočasnou práci a ne o hlavní pracovní poměr, i když někdy nároky na brigádníky jsou velké, protože dočasně musí nahradit zaměstnance, kteří na dané pozici pracují dlouho dobu, a to denně. Jejich zkušenosti jsou samozřejmě větší.
Ti, kterým je bližší práce v zemědělské výrobě, nebudou mít určitě žádný problém sehnat si brigádničení při sklizni ovoce nebo zeleniny.
prodavačka v květinářsví
Co říkají statistiky
Mezi brigádníky najdeme nejen studenty české, ale i důchodce nebo lidi pracující na trvalý pracovní poměr. Velkou skupinou brigádnicky pracujících lidí tvoří cizinci, především Ukrajinci nebo Rusové. Největší nabídka je na pozicích ve výrobě, v gastronomii a ve společnostech zabývajících se cestováním, v obchodních centrech na pozice prodavaček, prodavačů či doplňovačů zboží. Čím větší město, tím větší je nabídka, stejně tak v místech, kde jsou průmyslové zóny. Studenti vysokých škole většinou preferují obory, které mohou využít jako praxi ve směru, kterému se v rámci studia věnují.