Previous Article Next Article Proč sociální sítě téměř vytlačily soukromé blogy
Posted in Www

Proč sociální sítě téměř vytlačily soukromé blogy

Proč sociální sítě téměř vytlačily soukromé blogy Posted on 13.3.2022

Internet je zemí téměř nekonečných možností, alespoň co se sebeprezentace týče. Především mladí lidé se jej snaží využít k získání popularity. Ovšem, stejně jako v mnoha jiných oborech, i zde se setkáváme s nejrůznějšími trendy, které se postupem času vyvíjejí.

Například koncem devadesátých let a počátkem tisíciletí bylo obvyklé, že prakticky každý mladý člověk měl svůj blog. Tomu pomáhal i fakt, že byl zadarmo a jeho zřízení i aktualizace byly velmi jednoduché, takže je zvládl i naprostý laik.

 

spravování blogu

 

Tyto blogy měly nejrůznější zaměření, obvykle podle zájmů jejich tvůrce. Sloužily jako svého druhu deníky, ale také jako prezentace nejrůznějších děl, ať už se jednalo o fotografie, příběhy či obrázky. Často se také našly takové, které se zabývaly například zvířaty či módou a snažily se přinášet nejnovější informace z těchto oborů.

 

Pravdou však je, že naprostá většina z nich nebyla příliš úspěšná, a jejich návštěvnost byla relativně nízká. Tomu také nahrával fakt, že druhá osoba musela onu stránku vyhledat, a propagace webu ještě tehdy nebyla ani zdaleka tak účinná jako dnes.

 

logo Facebooku

 

V dnešní době však tyto osobní webové stránky v podstatě plně nahradily nejrůznější sociální sítě. Ty mají především tu výhodu, že aby ostatní uviděli vaše příspěvky, nemusí chodit na váš profil. Pokud vás mají v přátelích, zobrazí se jim automaticky.

Opomenout nesmíme ani možnost posílat si s kterýmkoliv z těchto lidí soukromé zprávy, a de facto si povídat v reálném čase. Díky tomu je mnohem jednodušší se seznámit s jinými lidmi, především těmi, kteří mají stejné zájmy jako vy.

 

Je tedy jasné, že především větší dosah a tím i větší počet zhlédnutí příspěvků je tím hlavním lákadlem. I zde však platí, že skutečně populárním se stane jen velmi málo lidí. Přesto je fakt, že šance, že si někdo vašich příspěvků všimne, jsou podstatně větší. A to je pro mnoho lidí to nejdůležitější.