Previous Article Next Article Znáte macu?
Posted in Produkty

Znáte macu?

Znáte macu? Posted on 31.3.2022

Bio maca prášek je sušený a rozemletý kořen rostliny, která se nazývá řeřicha peruánská (Lepidium meyenii). Je to jediná řeřicha, která má pod zemí místo kořene ztluštělou bulvu, takže vypadá jako krátká silná mrkev nebo malá řepa. Své cenné látky shromažďuje právě v této podzemní části, zatímco na povrchu má jen nízkou růžici listů.

peru machu picchu

Roste ve vysokých horách (nad 3000 metrů), kde se daří málokteré rostlině, snáší dokonce mrazy do mínus dvaceti stupňů. Ale nejen tím je maca tak zajímavá. Maca obsahuje velké množství lidskému tělu prospěšných látek, jako jsou vitamíny skupiny B, vitamin C, E, stopové prvky a minerály jako je vápník, draslík, železo, zinek a kromě jiného i devět esenciálních aminokyselin. Vyskytuje se v několika barevných typech, můžeme najít macu žlutou, červenou nebo černou a ačkoli je to stejná rostlina, přesto se liší chutí a poměrem a složením účinných látek.

cuzco

Svým složením je maca vhodná pro sportovce, kdy podporuje růst svalů a zvyšuje výkon i regeneraci, ale také zvyšuje výkon v oblasti mužské potence. Napomáhá také dobrému duševnímu zdraví, dodává sebevědomí a je velmi vhodná v období rekonvalescence. Reguluje hladinu hormonů. Maca se dá sehnat přímo jako kořen, který se svaří a vyluhuje, dá se pít jako čaj, ale nejsnadnější je macu konzumovat jako prášek, protože tak do těla dostaneme přímo koncentrovaný prášek. Ten je získáván přirozenou cestou a neobsahuje žádné příměsi či škodlivé vedlejší látky. Maca peruánská je známá taktéž jako peruánský ženšen, andská viagra a královna And. A vy si její sílu a všechny prospěšné látky můžete dopřát i v klidu domova. Okuste, jak vás dokáže pozvednout na duchu i na těle, díky prášku je to snadné. Ne náhodou patří mezi jednu z nejstarších známých rostlin používaných v léčitelství a používá se dodnes, už tisíce let.